Jdi na obsah Jdi na menu
 

O mně

Jméno: Michal Vass

Bydliště: Plzeň  (Slovany)

 

stroj_velky__13.jpg

 

Vzdělání: SPŠ strojnická - Obor strojírenství (Počítačová podpora konstruování a výroby)

Koníčky: Fotografování, cyklistika, hudba, filmy, internet, pc, kutilství, zvířata, příroda... 

Hudba: Hlavně rock a pop, občas taneční a disco. Vlastně téměř vše až na hip-hop a dechovku. 

Cyklistika: Řekl bych, že hned po focení, je tohle mým největším koníčkem. Kolo používám jako dopravní prostředek a nebo jen na projížďky v přírodě. Samozřejmě také pro výpravy za focením. 

 

 Mé fotografické začátky (Mobilní telefony)

 Focení mě vždy lákalo, už od mala jsem chtěl zaznamenat a uchovat výjmečné chvíle, místa a věci abych je mohl ukázat i ostatním. 

Nevím jestli se tohle dá řadit do fotografování, každopádně mé první pořízené snímky byly pomocí mobilním telefonem Sony Ericsson K700i. Jeho nástupcem byl K750i. Už v té době mě focení začalo dost zajímat a samozřejmě mi došlo, že s mobilním telefonem toho moc nevykouzlím a proto jsem se začal poohlížet po digitálním fotoaparátu.

 

 Digitální fotoaparáty

Jako první fotoaparát jsem si pořídil kompak Olympus FE-310, tato volba byla hlavně limitována nedostatkem financí a vědomostí o focení, které byly vlastně nulové. V tomhle období mě focení začalo opravdu bavit a naučil jsem se základy. Bohužel po chvíli mě téměř plná automatika tohohle foťáku přestala vyhovovat.

Přemýšlel jsem co dál a rozhodl jsem se pro můj první bazarový ultrazoom Olympus SP 510 UZ , který asi po půl roce vystřídal jeho vymakanější nástupce Olympus SP 560 UZ, který byl také z bazaru. Ve chvíli pořizování tohohle fotoaparátu jsem si myslel, že už je to to, co jsem vždy chtěl a co mi bude stačit. Moc dlouho mi to nevydrželo!

Každopádně tyhle dva fotoaparáty mi pomohly najít můj současný zápal do focení. Na začátku léta 2011 jsem začal přemýšlet, zda má cenu dále investovat do fototechniky. Ovšem můj velký zájem mě přesvědčil a proto jsem si pořídil můj současný fotoaparát a to zrcadlovku Canon EOS 1100D.

 

  S čím jsem fotil...

1.jpg

FE-310 

olympus_sp510uz_zoom.jpg

SP-510 UZ 

77de5c_5848_6313-olympussp560uz3quart.jpg

SP-560UZ