Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tip na výlet: Ostrá hůrka

Ostrá Hůrka

 panorama_bez_nazvu1.jpg

Ostrá Hůrka, jak se tento kamenný útvar nazývá, nabízí několik zajímavých lezeckých tras. Cesty jsou odjištěny pomocí několika nýtů, starších skob a kruhů. Materiál je pevný a poměrně málo členitý. Vzhledem ke snadnému přístupu a blízkosti Plzně je Ostrá Hůrka jistě zajímavou zastávkou při cestě kolem.

img_1614.jpg

Skalní buližníkový suk, který byl původně obklopený vojenským cvičištěm skýtá ideální místo na procházku či výlet.. Na své si přijdou cyklisté, turisté, ale i rodiny s dětmi.

img_1673.jpg

Štíhlá, asi 20 m vysoká buližniková věž, zdaleka viditelná se nachází v blízkosti silnice: Černice - Starý Plzenec. Skála já z části lámavá, zejména v převislé stěně. K SZ spadá strmými plotnami. Na vrcholku je umístěn slaňovaci kruh. Všechny cesty na Ostré Hůrce byly poprvé přelezeny plzeňskými horolezci (členy KAC) v letech před II. světovou válkou. Jejich jména nejsou známa. Příchod ke skále z Plzně po státní silnici směr Nepomuk, před lesem odbočit doleva na silnici do Starého Plzence. Skála je blízko nejvyššího bodu silnice.

bez-nazvu-1--mensi.jpg

 Dále se dá na místo dostat trolejbusem č. 13, který vás doveze k nákupnímu centru Olympia. Odtud jsou dvě možnosti, jak se k přírodnímu úkazu dostat. Zaprvé po stejné silnici viz.výše nebo podstatně delší, ovšem zajímavější trasou znázorněnou na mapce – cesta zabere cca 30 minut, samozřejmě záleží na rychlosti chůze.

 

Přeji hezký výlet :-)